Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 110 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

„Zamknięty Świat” – Tomasz Graban

środa, 24 maja 2017 11:42

Zapraszam 30 maja (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Tomasza Grabana, który opowie nam o niesamowitym pięknie jaskiń, w trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki „ Zamknięty Świat”. Wstęp wolny.

  

„Bezpośrednim powodem do napisania książki „Zamknięty Świat” stały się napotkane przez autora akty wandalizmu, na które natrafił w nowo odkrytej jaskini. Książka ta jest formą apelu do środowiska grotołazów, turystów i wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los podziemnego świata, odkrywanego z wielką pasją, niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia. W książce tej autor w anegdotyczny sposób wspomina jak w Polsce wyglądało uprawianie sportów ekstremalnych 30 lat temu. Opowiada o źródłach swojej pasji i ewolucji własnej postawy wobec natury. Stara się uczulić amatorów speleologii, że poza dobrym przygotowaniem fizycznym i technicznym, poza łatwo dziś dostępnym atestowanym sprzętem ułatwiającym bezpieczniejszą eksplorację, ważna jest świadomość i odpowiedzialność za ludzkie działania w środowiskach krasowych oraz tamtejszą florę i faunę. Książka propaguje nie tylko przepiękny i przebogaty region Jury Krakowsko Wieluńskiej ale również wspaniałości które kryją w sobie Groty Mechowskie koło Pucka. W treści „Zamkniętego Świata” zawarta jest również skierowana do młodzieży propozycja wartościowej formy spędzania czasu wolnego, jako ciekawa alternatywa dla świata wirtualnego. Uwagę czytelnika przyciągają efektowne i unikatowe fotografie, zawarte nie tylko w części albumowej książki, opatrzone bardzo przystępnym, czasami humorystycznym opisem zawierającym odrobinę wiedzy teoretycznej.”

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio  www.profesio.pl

 


szczegóły:

http://www.jaskiniejury.pl/

 

graban4.jpggraban5.jpggraban6.jpg


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Rowerem przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km - Łukasz Ogonowski

poniedziałek, 27 marca 2017 8:37

Zapraszam 5 kwietnia (środa) godz. 18.30 (zaczynamy punktualnie) do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Łukasza Ogonowskiego z jego niesamowitej rowerowej wyprawy przez Afrykę. Wstęp wolny„Zapraszam wszystkich miłośników podróży rowerowych, jak i wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o moich ostatnich 5 nomadowych wyprawach rowerowych, które trwały po 2 miesiące, 14 miesięcy oraz najdłuższa prawie 4 lata. Razem 6 i pół roku podróży rowerowej przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km. Oraz o międzykontynentalnej wyprawie przez Europę, Azję i Amerykę Południową, która ma rozpocząć się wiosną 2017 roku. Podczas pokazu będzie można zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, gdyż nie korzystałem z infrastruktury turystycznej, lecz z namiotu, hamaku i Natury oraz gościnności lokalnych ludzi. Pożywieniem moim podczas wypraw były potrawy pochodzenia roślinnego, gdyż jestem weganinem od 20 lat.” 

Łukasz Ogonowski - podróżnik, nomad, rowerzysta, weganin. Podróżuje od 9 roku życia. Jako nastolatek zjechał sporą część Europy autostopem. W 2006 r. wybrał rower jako środek transportu w podróży i od tego czasu przejechał 42000 kilometrów przez 3 kontynenty. Najdłuższa wyprawa, od Polski do RPA trwała prawie 4 lata i liczyła 27000 kilometrów. Porozumiewa się wieloma językami, których uczył się na bieżąco w drodze. 

Przemierzył Afrykę sam, bez eskorty, śpiąc w namiocie czy w hamaku pod gołym niebem, w naturze oraz na terenie domostw lokalnej ludności. W podróżach po świecie odwiedza obozy dla uchodźców oraz domy dziecka i jako wolontariusz prowadzi tam warsztaty z kuglarstwa, gimnastyki, samoobrony, a także uczy angielskiego. Występuje też z pokazami fire show oraz baniek mydlanych, sam lub dołączając do innych performerów ulicznych. 

Z pokazami slajdów i prelekcjami występował już w wielu miastach Polski, Europy, w Turcji, Afryce czy na Bliskim Wschodzie, a już 5 kwietnia będziemy mieli niepowtarzalną okazję posłuchać o jego wyprawach, zanim znowu wyruszy w świat. 

Spotkanie oko w oko z lwem czy dzikimi słoniami i innymi śmiercionośnymi zwierzętami jak skorpiony, pająki i węże w Afryce. Przejechanie ponad 20 Parków Narodowych na rowerze. Walka o życie i przejście kilka razy śmiercionośnej malarii. Uderzenie przez TIRa w Turcji. Samotna, kilkuletnia podróż przez Afrykę… ZAPRASZAMY!

1. podróż: Polska – Ukraina – Rumunia – Węgry – Słowacja - Polska.

2. podróż: Polska – Niemcy – Francja – Hiszpania – Portugalia – Hiszpania – Maroko - Zachodnia Sahara – Mauretania – Senegal – Gambia - Senegal. 

3. wyprawa: Polska – Ukraina – Mołdawia – Rumunia – Bułgaria - Turcja zakończona potrąceniem przez TIR-a. 

4. wyprawa: Polska – Białoruś – Ukraina – Rumunia – Bułgaria – Turcja – Grecja – Cypr – Liban – Jordania – Izrael – Palestyna – Egipt – Sudan – Etiopia – Kenia – Uganda – Ruanda – Burundi – Tanzania – Zambia – Zimbabwe – Botswana – RPA – Swazilandia – Mozambik – RPA. 

5. wyprawa: Czechy – Niemcy – Szwajcaria – Francja – Hiszpania - Kraj Basków wybrzeżem do Galicji – Portugalia – Hiszpania – Maroko - Zachodnia Sahara – Mauretania – Senegal – Gambia – Casamance - Guinea Bissau – Casamance – Gambia. 

6. wycieczka: Skandynawia (Szwecja, Norwegia, Dania) i Niemcy 

7. międzykontynentalna wyprawa przez Europę, Azję i Amerykę Południową rozpocznie się wiosną 2017 roku.

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio  www.profesio.pl

 

szczegóły:

 

https://www.photoblog.com/lucasvegan

 

https://www.facebook.com/CyclingAcrossTheWorld/

 

 

vaganin3.jpg

veganin4.jpg

veganin1.jpg


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Łupinką dookoła świata - Maxus Solo Around – Szymon Kuczyński

wtorek, 28 lutego 2017 13:55

Zapraszam 10 marca (piątek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Szymona Kuczyńskiego z niesamowitego rejsu dookoła świata. Wstęp wolny

 

"Po rejsie "Łupinką przez Atlantyk" Szymon Kuczyński nie mógł długo usiedzieć na lądzie. Na malutkim, mazurskim jachcie bez silnika  wypłynął w samotny rejs dookoła świata. 6,5 metrowy "Atlantic Puffin" stał się jego pływającym domem na 16 miesięcy. 266 dni spędził na oceanie z kilkoma krótkimi postojami w portach. Zmagał się z różnymi warunkami pogodowymi – od okresów długiej ciszy na Pacyfiku, kiedy zawzięcie wiosłował by jakkolwiek się poruszać, do bardzo ciężkich sztormów, w których stracił m.in. autopilota i telefon satelitarny. „Fale miały 7-9m. Na niebie słonce, a dookoła zieleń walczyła z bielą. Gdy trafiłem na łamiący się grzywacz to po prostu kładłem się płasko i trzymałem by mnie nie zmyło za burtę. Wiało 45-50 węzłów…”. 

 

Wypłynął z Wysp Kanaryjskich w listopadzie 2014 i żeglował trasą pasatową przez Atlantyk, Ocean Spokojny, Cieśninę Torresa i Pacyfik. W czasie rejsu odwiedził m.in. Panamę, Markizy, Australię i Wyspę Bożego Narodzenia. 4 marca 2016 zamknął okołoziemską pętlę wpływając do portu w Las Palmas skąd wyruszył 1,5 roku wcześniej. Szymon swoimi rejsami w projekcie "Zew Oceanu" od lat pokazuje, że żeglarstwo jest sportem bezpiecznym i może być dostępne dla wszystkich.

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio  www.profesio.pl

 

Szczegóły:

www.zewoceanu.pl

https://www.facebook.com/Zew-Oceanu-175221885870362/?fref=ts

 

zew.jpg

 zew3.jpg

 zew4.jpg

 

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Góry lodu i ognia - Łukasz Supergan

poniedziałek, 30 stycznia 2017 10:08

Zapraszam 7 lutego (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Łukasza Supergana z pierwszego w historii przejścia gór Zagros. Wstęp wolny

 

 Zagros to potężny łańcuch górski, ciągnący się przez całe terytorium 

Iranu, od granicy z Turcją po Ocean Indyjski. To największe góry między
Alpami, a Hindukuszem, sięgające swoimi szczytami powyżej 4000 metrów.
Pokryte w większości przez pustynie i półpustynie, zamieszkiwane są
przez wiele narodów i grup etnicznych, mało poznanych i rzadko
opisywanych w Europie. Jesienią 2014 roku Łukasz Supergan wyruszył w
wyjątkową drogę: ponad 2300 kilometrów pieszo przez góry Zagros,
pierwsze w historii przejście tych gór.

Z niewielkim plecakiem, minimalnym zestawem sprzętu i jedną parą butów
szedł, chcąc dotrzeć do mieszkańców tych gór – ostatnich irańskich
koczowników, do dziś wędrujących ze swoimi stadami w poszukiwaniu
pastwisk. Wędrując przez pustynie i wysokie góry, zmagał się z upałem,
śniegiem, mrozami, psami pasterskimi i… irańską bezpieką. Palił
potajemnie opium, dyskutował nad trudną historią kraju, słuchał
opowieści o marzeniach młodych Irańczyków.

Na swojej drodze wielokrotnie znajdował schronienie u mieszkańców
Zagrosu, słuchając ich opowieści o współczesnym Iranie. Złożyły się one
na obraz kraju niezwykłego, pełnego sprzeczności, niuansów, zaskoczeń,
bardzo odmienny od znanego nam, Europejczykom. Po 76 dniach wędrówki
stanął na wybrzeżu oceanu, jako pierwszy człowiek w historii przechodząc
cały łańcuch Zagrosu.

Łukasz Supergan - specjalista od wędrówek długodystansowych. Samotnie
pokonał 4000 km, z Warszawy do Santiago de Compostela. Dwukrotnie (2004
i 2013) przeszedł pieszo Łuk Karpat, jako pierwszy człowiek samotnie. Ma
na koncie pierwsze zimowe przejście szlakiem Karpat Słowackich,
przejście Pirenejów oraz samotny trawers Islandii. Jesienią 2014 roku
samotnie, w ciągu 76 dni, pokonał 2300 km przez irańskie góry Zagros.

Dwukrotnie wyróżniony na spotkaniach „Kolosów” i nominowany do nagrody
Travelera National Geographic. Autor książek "Pustka wielkich cisz" i
"Pieszo do irańskich nomadów".

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio  www.profesio.pl

 

Szczegóły:

 

www.lukaszsupergan.com

www.facebook.com/LukaszSuperganPodroze
www.instagram.com/lukaszsupergan

 

zagros1.jpg

zagros.jpg

 zagros3.jpg


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Nicaragua - polowanie na srebrną torpedę - Rafał Kośnik, Jacek Barszcz

poniedziałek, 02 stycznia 2017 9:33

Zapraszam 10 stycznia (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na relację Rafała i Jacka  z wyprawy do Ameryki Środkowej. Wstęp wolny!

 

„Pod koniec 2016 roku zorganizowaliśmy wyprawę do Ameryki Środkowej, a konkretnie Nikaragui, Kostaryki, oraz Panamy. Celem wyprawy było złapanie tarpona, jednej z najsilniejszych ryb na świecie. W ujściu rzeki San Juan de Nicaragua jest ich mnóstwo i tam są największe osobniki, które dorastają nawet do 170 kilogramów. Chcieliśmy dotrzeć do jeziora Nikaragua, tam kupić od lokalnej ludności łódż i spłynąć rzeką San Juan, aż do Morza Karaibskiego. Po drodze nocować w dżungli, żywić się złapanymi rybami i upolować tę największą – Tarpona”. O Nikaraguańskiej przygodzie opowiedzą Rafał Kośnik i Jacek Barszcz.

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio  www.profesio.pl

 

Zajawka

https://www.facebook.com/FlyingMachineSTG/videos/vb.370560833079745/930481043754385/?type=2&theater

 

 nikara3.jpg

 nikara2.jpg

 nikara4.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Afryka bez wstecznego, czyli 20 tys. kilometrów przygody- Attention Dangel Team

piątek, 02 grudnia 2016 9:43

Zapraszam 13 grudnia (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na relację z rajdu "Budapest-Bamako 2016". Wstęp Wolny!

 

"Do Gdańska wróciliśmy po 37 dniach podróży. Ukończyliśmy niskobudżetową wersję Dakaru, czyli rajd Budapest-Bamako. W kategorii wyścigowej zajęliśmy piąte miejsce. Naszym boilidem był klasyczny peugeot 505 dangel. Ścigaliśmy się min. po pustyni, sawannie, plaży oraz...torach kolejowych. Razem z innymi polskimi załogami dostarczyliśmy blisko pół tony przyborów szkolnych, ubrań, zabawek, plecaków i piłek do szkół w Mauretanii i Mali. Odwiedziliśmy największe miasta Maghrebu i Sahelu, a także inne, mniej znane obszary tego regionu. Spotykaliśmy się z Berberami, Maurami, Tuaregami i ludem Bambara. Rozmawialiśmy z rodakami od lat żyjącymi na Czarnym Lądzie. Byliśmy również blisko zakupu dromadera na targu wielbłądów pod Nawakszut. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Spełniliśmy nasze podróżnicze i motoryzacyjne marzenie!"

 

O afrykańskiej przygodzie opowie ekipa @Attention Dangel Team, czyli Piotr, Jędrzej i Grzegorz :)

 

Mecenasem spotkania jest firma Profesio Dobrowolscy  www.profesio.pl

 

 Szczegóły:

https://www.facebook.com/attention.dangel

 

bamako1.jpg

bamako2.jpg

 bamako3.jpg

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

974 dni dookoła świata spotkanie autorskie - Władek Labuda

wtorek, 05 kwietnia 2016 10:46

Zapraszam 13 kwietnia (środa) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na inspirującą prezentację Władka Labudy jak spełniać marzenia o podróżowaniu, prezentacja będzie połączona z promocją książki „Jak podróżować za darmo” Wstęp wolny.

 

„Władek wyruszył z Polski we wrześniu 2012 z zamysłem okrążenia świata. Spędził samotnie zimową noc w Toronto (-31) i był uczestnikiem Powwow największego zjazdu Indian. Był barmanem w Karaibskim klubie, pomagał dzieciom w Hondurasie i zbierał kawę w Kostaryce. W mieszkał w dżungli na pograniczu Panamy i Kolumbii. Od opuszczenia Europy nie wydał ani centa na noclegi. Był w podróży 974 dni!”

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl 

Szczegóły:

http://www.flyawaytv.com/

https://www.facebook.com/FlyAwayTv

https://wladyslawlabuda.wordpress.com/

 

wladek1.jpgwladek2.jpgwladek3.1.jpg


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Autostopem dookoła globu – Krzysztof Malaka

środa, 23 marca 2016 11:34

Zapraszam 29 marca (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Krzysztofa Malaka z autostopowej wyprawy dookoła ziemi. Wstęp WolnyJ

 

„Autostopem Dookoła Globu to wyprawa o której marzyłem od poczęcia.
Mając 20 lat postanowiłem swoje marzenia zrealizować, przy okazji podzielić się swą radością z innymi zaprosiłem do współpracy Dom Dziecka Zakątek i zorganizowaliśmy wspólnie akcję „Pocztówki dla Domu dziecka”
Akcje w której postanowiłem przesyłać pocztówki wraz z relacją uczestnikom akcji, w sumie wysłałem ich kilkadziesiąt.
Przemierzyłem całą Rosję, Koree, Japonię, i Amerykę Środkową.
Podróż trwała około czterech miesięcy.
Głównym celem wyprawy, była akcja pocztówki dla domu dziecka, która poległa na okresowym przesyłaniu pocztówek, listów i zapisków z podróży.
Pokazanie dzieciom otaczającego ich świata którego nie zobaczą w telewizji i o którym nie przeczytają w książkach, pokazanie kontrastu kultur i obyczajów.
Relacjonowałem na bieżąco swoją podróż w taki sposób żeby dzieci poczuły się tak jakby naprawdę tam były”.

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl

 

Szczegóły:

https://www.facebook.com/AutostopemprzezGalaktyke/

 

malaka1.jpgmalaka3.jpgmalaka2.jpg

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Autostopem przez Afganistan i Pakistan – Monika Masaj

wtorek, 26 stycznia 2016 8:36

Zapraszam 03 lutego (środa) godz. 19.30 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację z samotnej wyprawy autostopem przez Pakistan i Afganistan. Wstęp Wolny

 

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi aby podróżować samotnie autostopem przez tereny objęte konfliktami zbrojnymi ? Jak to jest strzelać z ręcznie robionej broni? Dlaczego afgańskie granaty są najsmaczniejsze na świecie a herbata z kaszmiru jest w kolorze różowym?

Monika Masaj niedawno wróciła z półrocznej podróży przez Afganistan i Pakistan. Jak sama mówi: „Mam słabość do map, czasami przyłapuje się na tym, że gapie się w jedno miejsce i zastanawiam jakie może kryć sekrety. I tak właśnie powstał pomysł na wyjazd, pewnego dnia wodząc oczami w rejonie Bliskiego Wschodu i Azji, zainteresował mnie Afganistan, pchnięta ciekawością i smakiem przygody zdecydowałam że jadę. Tydzień, tyle zajęło mi przygotowanie do wyjazdu: od spakowania rzeczy, poprzez wyrobienie wizy w Dubaju do lądowania na płycie lotniska w Kabulu. ”

Będą to opowieści przyprawione masalą, pełne niesamowitych zwrotów akcji, porwań, deportacji, problemów z policją ale także oprószone uśmiechami dzieci z afgańskich sierocińców i pakistańską gościnnością.

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl

 

Szczegóły:

www.zepsutykompas.com

 

masaj1.jpgmasaj3.jpgmasaj2.jpg


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Australia, Za horyzont - Szymon Springer

środa, 02 grudnia 2015 9:53

Zapraszam 08 grudnia (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Szymona Springera z motocyklowej wyprawy do Australi. Wstęp Wolny.

 

"W naszej wyprawie główny środek transportu będą stanowiły nasze motocykle. Wybór na nie padł nie tylko z czystego zamiłowania do „wolności i wiatru we włosach”. Poprzez jazdę na motocyklu stajemy się bardziej zauważalni wszędzie tam gdzie się pojawimy. W ten sposób zbliżamy się do ludzi. Nie poruszamy się w klimatyzowanych samochodach, nie izolujemy się w publicznych środkach transportu przemieszczając się z punktu A do punktu B. Na własnej skórze poczujemy żar lejący się z nieba na irańskiej pustyni, czy też przeżyjemy ulewę na objętych chaosem ulicach Bombaju. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia motocyklem dojedziemy prawie wszędzie, w ciągu dnia można przebyć nim znaczne odległości, szczególnie w krajach azjatyckich za nieduże pieniądze. Podróżowanie motocyklem w żaden sposób nas nie ogranicza. W łatwy sposób można go przetransportować statkiem samolotem czy też ciężarówką".

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl

 

Szczegóły:

http://www.zahoryzont.net

https://www.facebook.com/zahoryzont.net/timeline

 

zahoryzont3.jpgzahoryzont4.jpgzhoryzont1.jpg

 


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Nowa Zelandia - Rafał Jendrzejewski

środa, 18 listopada 2015 15:45

Zapraszam 26 listopada (czwartek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Rafała Jendrzejewskiego z niesamowicie barwnej wyprawy do Nowej Zelandii. Wstęp WolnyJ

 

Zapraszam na pokaz slajdów z Nowej Zelandii, podczas którego będzie
można usłyszeć jakie odgłosy wydaje kiwi, zobaczyć jak rośnie kiwi, co
widać z Góry Przeznaczenia, gdzie umiejscowiono Isengard, jak wyglądała
wieża katedry w Christchurch zanim zawaliła się podczas trzęsienia
ziemi, jak tańczą Maorysi. Ponadto w rolach głównych wystąpią wulkany i
góry (w naprawdę sporych ilościach), gejzery i inne osobliwości
nowozelandzkich obszarów geotermalnych, wodospady, plaże, lasy, fiordy,
lodowce, kotiki, pingwiny, lwy morskie, wieloryby, albatrosy i kilka
innych ptaszków, a także świątynie w okolicach Tokio.

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl

 

nowa zelandia2.jpgnowa zelandia1.jpgnowa zelandia3.jpg


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Jak podróżować za darmo? W 974 dni dookoła świata - Władek Labuda

czwartek, 15 października 2015 9:22

Zapraszam 27 października (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Władka Labudy, który opowie nam jak podróżować z bardzo małym budżetem. Wstęp wolny!

Zapraszamy na ekscytujące spotkanie z niesamowitym podróżnikiem Władysławem Labudą, który w trakcie swojej długiej, prawie 3-letniej podróży okrążył świat. Przez ten czas odwiedził Anglię, Kanadę, Meksyk, Belize, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile, Australię i Malezję, Nie wydał przy tym ani złotówki na noclegi - udowadniając przy tym że pieniądze nie są przeszkodą aby podróżować.

W trakcie swojej długiej podróży, Władysław Labuda dokumentował spotkane na swojej drodze osoby. Zadając im pytania: Kim jesteś? Dlaczego żyjesz? Czym są pieniądze dla Ciebie. Pytał o największą porażkę, sukces, przyczynę i kierunek ludzkiego bytu. Po kilkudziesięciu wywiadach, stworzył krótki film "Nomadzi", który na tegorocznym festiwalu podróżniczym Kolosy, otrzymał główną nagrodę im. Pawła Edmunda Strzeleckiego. 

 

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl

 

Szczegóły:

 

https://www.facebook.com/FlyAwayTv

http://www.flyawaytv.com/

https://www.youtube.com/watch?v=NiJOLF1GoAQ

https://wladyslawlabuda.wordpress.com/

https://polakpotrafi.pl/projekt/jak-podrozowac-za-darmo?utm_source=projects

 

labuda2.jpglabuda3.jpglabuda4.jpg

 


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Cicha Syberia – Maciek Cichocki

czwartek, 17 września 2015 22:37

Zapraszam 29 września (wtorek) godz. 19.00 do restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Maćka Cichockiego z niesamowitej wyprawy na Syberię. Wstęp wolny!

 

 

„Cicha Syberia. Kwiecień 2012. Realizacja wielkiego marzenia. Ponad 3 tygodnie włóczęgi z plecakiem po tajdze, klifach i małych zapomnianych przez Boga i Sanepid wioskach. Ogromne odległości, wymarłe wioski i pozostałości po prężnych kołchozach. Pełna sprzeczności mentalność i kultura. Inny świat, który powoli się cywilizuje co tylko powiększa ilość i rozmiar kontrastów, które go charakteryzują. Kilka niezapomnianych przygód z śladami niedźwiedzia wokół namiotu, nie do końca udanym podejściem na Glinkę i kilkudniowym obcowaniem ze służbami emigracyjnymi wywodzącymi się wprost od zasłużonego w przeszłości KGB. No i Bajkał – największe naturalne lodowisko na świecie”.

 

 

Zajawka

https://www.youtube.com/watch?v=YQZhHBeBjEk&feature=youtu.be

 

cicha1.jpgcicha2.jpgcicha3.jpg


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Podróż na Wschód z historią w tle… - Ewa i Piotr (KaszëbëTeam)

środa, 06 maja 2015 14:25

Zapraszam 19 maja (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Ewy i Piotra, którzy zabiorą nas w niesamowitą podróż na Wschód. Wstęp wolny!

 

Wyprawa z historią w tle – czworo Pomorzan, dwa kontynenty, auto warte 1500 złotych, blisko 15 tys. kilometrów śladami sowieckich deportacji z Pomorza w 1945 roku. W 70. rocznicę tych tragicznych wydarzeń zapraszamy na spotkanie z podróżnikami z Trójmiasta, którzy jako jedyny polski zespół ukończyli rajd samochodowy „The Bamako Summer” (Węgry – Uzbekistan), upamiętnili ofiary stalinowskich zbrodni, a także z całych sił promowali i nadal promują swój rodzinny region.

 

Podczas rajdowej rywalizacji na Jedwabnym Szlaku dotarli m.in. nad brzeg wyschniętego Morza Aralskiego, przekroczyli pustynię Kyzył-kum, odwiedzili Chiwę, Bucharę i Samarkandę. Na spotkaniu opowiedzą zebranym o przygodach w Uzbekistanie, o tym jak bardzo Wschód różni się od Zachodu. Zobaczymy zdjęcia z azjatyckich dróg i bezdroży, dowiemy się więcej o mało znanej Karakałpacji, jednym z najbardziej gościnnych regionów na świecie. Ewa i Piotr opowiedzą o występie w uzbeckiej telewizji, o imprezach weselnych i trolejbusowych, przemycaniu rosyjskiej benzyny przez granicę, a także o udziale w podpisywaniu gazowego „kontraktu stulecia”.

 

Po opuszczeniu Taszkientu, członkowie podróżniczego teamu udali się przez Kazachstan w kierunku Syberii i Uralu. Śladami historii dotarli do Czkałowa, Kurganu, Czelabińska, Kopiejska i Ufy, stacji końcowych przymusowych przesiedleń kilkunastu tysięcy mieszkańców Pomorza. Wysłużoną Skodą Felicją dojechali do wielu miejsc pamięci poświęconych ofiarom komunizmu, po drodze odwiedzając także Astanę, Kazań i Moskwę.

 

Mecenasem spotkania jest    „Czarter Jachtów”   www.scarpetta.pl

 

Szczegóły:

www.facebook.com/kaszebeteam

 

Chiwa - perła Jedwabnego Szlaku.jpg029.jpgAralskieeee (1).jpg


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Beskid Niski Survival Expedition – Maciek Cichocki

piątek, 17 kwietnia 2015 22:14

Zapraszam 29 Kwietnia (środa) godz. 19.00 do restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Maćka Cichockiego ekstremalnej wyprawy przez Beskid Niski. Wstęp wolny!

 

„Pierwsza polska wyprawa survivalowa dla osób niepełnosprawnych zorganizowana przez fundację Poza Horyzonty Jaśka Meli. 12 uczestników (bez rąk, nóg, nie mówiących, niewidomych, z innymi niepełnosprawnościami) przebyło trasę z Beskidu Niskiego z okolicy Zalewu Klimkówka aż do granicy Bieszczad, do Komańczy. Na trasie pokonywali etapy piesze, wodne oraz rowerowe. Nie zabrakło przygody z końmi, nocnymi biwakami w środku lasu oraz przygotowywania posiłków z tego co można zaleźć w lesie”.

 

 

Mecenasem spotkania jest sklep turystyczny EverTrek www.evertrek.com.pl

 

Szczegóły:

http://zprzyzwyczajeniadomyslenia.pl/2014/04/10/pocztowka-z-bieszczad-czyli-o-liderach-inaczej/

http://youtu.be/B_HHvPpeGFI

 

beskid.jpglogo2.jpg


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

niedziela, 25 marca 2018

Licznik odwiedzin:  95 754  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95754

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl